16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија ОХРИЃАНЕЦОТ ТРАЈАН ЦЕЛЕСКИ-ТАЧО ЈА ПОБЕДИ БОЛЕСТА И МУ СЕ ВРАЌА НА СПОРТОТ...

ОХРИЃАНЕЦОТ ТРАЈАН ЦЕЛЕСКИ-ТАЧО ЈА ПОБЕДИ БОЛЕСТА И МУ СЕ ВРАЌА НА СПОРТОТ ( ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Охриѓанецот Трајан Целески-Тачо не може без трчањето и спортот. Тој и во 2016 година кога му беше дијагностициран тумор на мозокот не се откажа, туку со позитивна мисла и голема поддршка ја победи болеста и се врати на спортските терени кои за него живот значат.

На 2 јуни Тачо ќе учествува на трката на 5 километри на Охрид трчаТ. За големата битка, спортот и животот, Тачо зборува во емотивното видео.

 

РЕКЛАМА

- Реклами -