Видео Македонскиот воин Даниел со нова титула – Во салата ечеше – Никогаш северна само Македонија

Стефановски го совлада Јану да Круз на настанот Гладијаторс најтс во Цирих, Швајцарија и се закити со третата светска титула

Даниел Стфеновски (7к кг) влегува  во К-1, овој пат во ВКУ по минатогодишната во Суперкомбат и годинава во ИСКА.

Даниел, борбата ја заврши со нокаут во првата рунда,откако добро го поткачи со коленото и го заврши со два-три удари.

Gepostet von Ivica Stefanovski am Samstag, 15. Juni 2019

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here