9.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаСпортВидео Македонскиот воин Даниел со нова титула - Во салата ечеше -...

Видео Македонскиот воин Даниел со нова титула – Во салата ечеше – Никогаш северна само Македонија

Стефановски го совлада Јану да Круз на настанот Гладијаторс најтс во Цирих, Швајцарија и се закити со третата светска титула

Даниел Стфеновски (7к кг) влегува  во К-1, овој пат во ВКУ по минатогодишната во Суперкомбат и годинава во ИСКА.

Даниел, борбата ја заврши со нокаут во првата рунда,откако добро го поткачи со коленото и го заврши со два-три удари.

Gepostet von Ivica Stefanovski am Samstag, 15. Juni 2019

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Да се врати средното полициско училиште, полицајците со сѐ послаб просечен успех!

Независниот полициски синдикат бара враќање на средното полициско училиште. Главна причина за тоа, е според нив, се послабиот просечен успех на кандидатите за полицајци во...

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...