18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Треба да се прогласи ден на жалост: На плетвар се судрија два...

Треба да се прогласи ден на жалост: На плетвар се судрија два камиона полни со пиво

Translate (Eng):[gtranslate]

Сообраќајна незгода попладневно се случила денеска на париот правец Приле-Градски, помеѓу ресоранот “ЧЕ” и планинскиот превој “Плетвар”.

Според информациите кои ги добиваме од наш читател, се судриле два камиони товарени со пиво, а засега нема информации за повредени лица.

Од фотографијата може да се забележи дека на патот има распослано срчи.

РЕКЛАМА

Повеќе информации подоцна…

- Реклами -