7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаТреба да се прогласи ден на жалост: На плетвар се судрија два...

Треба да се прогласи ден на жалост: На плетвар се судрија два камиона полни со пиво

Сообраќајна незгода попладневно се случила денеска на париот правец Приле-Градски, помеѓу ресоранот “ЧЕ” и планинскиот превој “Плетвар”.

Според информациите кои ги добиваме од наш читател, се судриле два камиони товарени со пиво, а засега нема информации за повредени лица.

Од фотографијата може да се забележи дека на патот има распослано срчи.

Повеќе информации подоцна…

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...