4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаДЕТАЛИ ЗА СЛУЧАЈОТ СО НАЈДЕНОТО ТЕЛО ВО ГОРНО ОРИЗАРИ Девојката фрлена во...

ДЕТАЛИ ЗА СЛУЧАЈОТ СО НАЈДЕНОТО ТЕЛО ВО ГОРНО ОРИЗАРИ Девојката фрлена во пластична црна кеса покрај пат била убиена

Девојката што беше најдена во црна пластична кеса најверојатно била убиена, ставена во црна кеса, па фрлена покрај патот. Како што неофицијално дознаваме, се работи за насилна смрт, а на нејзиното тело имало повреди од удари.

Телото на починатата девојка од местото каде што било фрлено, со наредба на јавен обвинител е предадено во Институтот за судска медицина и криминалистика во Скопје. Ќе треба да се направи и идентификација на жртвата за да се утврди нејзиниот идентитет.

Откако ќе биде направена обдукција, ќе се знае од што точно починала.

Како што веќе објавивме, црната пластична кеса ја нашол вработен во јавното скопско претпријатие Комунална хигиена додека патувал кон селото Горно Оризари, скопско.

Откако вчера околу 16 часот го нашол мртвото тело во пласична кеса, човекот веднаш пријавил во полицијата.

Надлежните го истражуваат случајот, а откако ќе бидат завршени анализите од обдукцијата, ќе може да се соопштат повеќе детали околу смрта кај девојката, како и тоа дали трагите ќе ги одведат надлежните кон можен осомничен.

Истрагата за случајот е во тек.

извор мкд.мк

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...