20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија (ВИДЕО)”КАЈ СИ БЕ СРЦКА” – ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО БЕШЕ ПРЕЧЕКАН БОКИ 13 ВО...

(ВИДЕО)”КАЈ СИ БЕ СРЦКА” – ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО БЕШЕ ПРЕЧЕКАН БОКИ 13 ВО ШУТКА!

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчеравечер на интернет се појави снимка од истpажниот зaтвop Шутка за која се тврди дека е од моментот кога Бојан Јовановски – Боки 13 пристига во зaтвoрoт.

Автентичност не е потврдена од управата на затворот.

Бојан Јованоски и Зоран Милевски -Кичеец, осомничени во истрагата „Рекет“, остануваат во истражниот затвор „Скопје“, бидејќи мерката притвор им е продолжена за уште 30 дена.

РЕКЛАМА

Основниот кривичен суд-Скопје соопшти:

Заради интерес на повеќе медиуми, ја информираме јавноста дека Кривичниот совет при Основниот кривичен суд–Скопје постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за продолжување на мерката притвор за Б.Ј. и З.М. опфатени во предметот во медиумите познат како „Рекет“, по разгледување и ценење на фактите и доказите донесе решенија со кои го прифати предлогот и ја продолжи мерката притвор за нови 30 дена.

- Реклами -