6.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаСподелете сите: Да и помогнеме на двегодишната Михаела која треба да се...

Споделете сите: Да и помогнеме на двегодишната Михаела која треба да се лекува во Германија!

3000310000042200 ХУМАНИТАРНА СМЕТКА ЗА МИХАЕЛА ВО КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА АД СКОПЈЕ!

Малата Михаела која е родена на 19.11.2017 година од Куклиш,Стумица, во овие дваесет месеци од својот живот секојдневно има непознати епилептични напади. Наместо таа и нејзините најблиски да се радуваат на нејзините први зборови, тие овие дваесет месеци ги минуваат низ болничките ходини барајќи помош, дијагностицирање и соодветна терапија за Михаела.

Ниту еден ден не поминува без болните епилептични напади на Михаела, грчеви, напади и плачење без престан деноноќно! Сите прегледи што се направени во нашата држава, лечења и терапии не ја подобруваат нејзината состојба, бидејќи уште не е дијагностициран проблемот и точната дијагноза на Михаела…

Но, сепак постои можност, една шанса да се олесни животот на оваа мало девојче.

Докторите од клиниката Helios Klinikum Niederberg GmbH, Билберт-Германија врвни специјалисти во областа на неурологијата ветуваат многу за Михаела. Единствената нејзина шанса е токму овде, да се дијагностицира проблемот, да се добие соодветна терапија и да се олесни нејзиниот живот.

ПОТРЕБНАТА СУМА ЗА ИСПИТУВАЊА НА МИХАЕЛА СЕ НАД 6.000 ЕВРА.

Нејзиното семејство не е во можност да ги обезбеди овие средства, затоа сме овде ние…Да помогнеме и да донираме на нејзината сметка.

300031000004220 ХУМАНИТАРНА СМЕТКА ЗА МИХАЕЛА ВО КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА АД СКОПЈЕ!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...