13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија Заев за идендитетот: ''Јас сум најголем Македонец од сите претходни премиери'' (ВИДЕО)

Заев за идендитетот: ”Јас сум најголем Македонец од сите претходни премиери” (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Не се чувствувам помалку Македонец од претходните премиери, тоа што нѐ разликува од сите влади и премиери досега, е што без разлика на политичките цени, ние храбро носиме одлуки, изјави Зоран Заев.

– Носиме одлуки за да обезбедиме сигурна иднина, да го верифицираме нашиот идентитет и да ги задржиме младите тука, во земјата. Тоа е македонштината за мене, објави Заев на Фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -