7.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаЕмил Павлов освои злато на турнир од Светската премиер лига во Москва

Емил Павлов освои злато на турнир од Светската премиер лига во Москва

Македонскиот каратист Емил Павлов, освои златен медал на турнирот Светската Премиер лига, кој викендов се одржуваше во Москва, Русија.

Членот на карате клубот Штип успеа да оствари дури шест победи во силна конкуренција, за да дојде до златното одличје во категоријата до 60 килограми.

На патот до финалето, Павлов ги совладал Киш од Унгарија, Гарсија Гомез од Шпанија, Калнинс од Летонија, Бросе од Бразил и Крешенцо од Италија, за во завршниот меч да слави над турскиот ривал Ерај Самдан со 3:1.

На турнирот од Светската Премиер лига во Москва настапија и Ненад Ќелебиќ, Жарко Арсовски, Берат Јакупи, Петар Заборски, Петар Спасеновски и Виктор Крстевски, но за жал сите беа елиминирани уште во првото коло во своите категории.

дерби.мк

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...