6.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаСДСМ успеа за три години да украде 180 милиони евра од автопатот...

СДСМ успеа за три години да украде 180 милиони евра од автопатот Кичево-Охрид. (Видео)

Зоран Заев три години свесно ја манипулираше јавноста дека наводно била промашена
трасата притоа ширејќи лажни вести, реагираат денеска од ВМРО-ДПМНЕ по
вчерашната изјава на Благој Бочварски дека Зоран Заев и СДСМ лажеле кога велеле
дека е промашена трасата на автопатот Кичево – Охрид.
„Власта Зоран Заев и СДСМ лажеа дека е промашенаа трасата и на тој начин без
тендер за анекс на договорот за градба испумпа нови над 180 милиони евра од буџетот
на државата.
Три години власта ја стопираше изградбата на автопатот Кичево – Охрид. Три години
изговор за неработата им беше дека била утната трасата. За на крај да можат да се
задолжат за 180 милиони евра на штета на граѓаните.
Три години автопатот не е мрднат од мртва точка. Како е оставен во време на ВМРОДПМНЕ така е и сега, рече портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...