11.4 C
Ohrid
четврток, октомври 22, 2020
Почетна Македонија Битолчанец се застрелал додека го чистел пиштолот

Битолчанец се застрелал додека го чистел пиштолот

Translate (Eng):[gtranslate]

Битолчанец е тешко повреден кога при чистење револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, добил прострелна рана во пределот на левата дланка.

С. Ј. бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -