8.4 C
Ohrid
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Македонија ''Докторка едвај спасила жива глава во струмичката болница''.

”Докторка едвај спасила жива глава во струмичката болница”.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 23.11.2019 околу 19.15 часот во СВР Струмица Е.К.С(57) од Струмица, доктор во Општата болница во Струмица пријавила дека три лица ја омаловажувале, а едно од нив и физички ја нападнало.За настанот е известен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА