12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Пензионер сексуално нападнал малолетничка во Скопје.

Пензионер сексуално нападнал малолетничка во Скопје.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера попладне пензионер сексуално вознемирувал малолетно девојче во Скопје, пренесуваат од МВР.

„На 24.11.2019 во 16.29 часот во СВР Скопје малолетничка пријавила дека околу 10.00 часот нејзиниот сосед Е.С. (на возраст од околу 65-70 години) ја допирал по телото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, додаваат од Министерството за внатрешни работи.

РЕКЛАМА
- Реклами -