28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија ВИДЕО: Колона долга километри – помошта од Македонија тргна за Албанија

ВИДЕО: Колона долга километри – помошта од Македонија тргна за Албанија

Translate (Eng):[gtranslate]

Против пожарни возила, возила за итна медициснска помош, лекари, специјалисти и друга помош од Македоноја е на пат кон Албанија. Овие снимки ги направи екипата на ТВ21 на автопатот во Косово.

Претходно во раните утрински часови веќе пристигна еден тим од пожарникари.

Владата одвои 100 илјади евра парична помош, како и општина Чаир, но и Црвен Крст, кој отвори и жиро сметки и телефонски броеви за донации.

РЕКЛАМА
- Реклами -