18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Две жени прегазени од камион во Прилеп

Две жени прегазени од камион во Прилеп

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во 18.30 часот бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, товарно возило „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Н.Х.(47) од с.Лажани, прилепско, удрило во пешаците А.В.(48) и И.В.(25), двете од Прилеп.

Во незгодата, пешаците се здобиле со тешки телесни повреди и биле пренесени во Општата болница Прилеп за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициска станица Прилеп

РЕКЛАМА
- Реклами -