11.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Присутните го искараа, попот: Oваа земја попе се вика Македонија !!!

Присутните го искараа, попот: Oваа земја попе се вика Македонија !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На помен на кој за македонските бранители зборува поп на Македонската православна црква се случува интересна ситуација во која реакцијата кон свештеникот е едногласна и многу прецизна.

На помен на кој за македонските бранители зборува поп на Македонската православна црква се случува интересна ситуација во која реакцијата кон свештеникот е едногласна и многу прецизна.

Откако попот во својата порака им оддава почест на бранителите и вели дека тие загинале за “нашата независна држава” присутните членови на македонски патриотски организации реагираат во еден глас.

РЕКЛАМА

Реакцијата во видеото:

- Реклами -