9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаВидиковецот на Водно бил попаметен и попуштил, од будалите. (Вандализам во Скопје)

Видиковецот на Водно бил попаметен и попуштил, од будалите. (Вандализам во Скопје)

Уништен видиковец на Водно. По новите контејнери и друга урбана опрема по Скопје сега на ред за уништување од страна на вандали-насилници дошле и видиковците на Водно.

Град Скопје денеска објави фотографии од целосно уништен видиковец кој што беше изграден на јужната падина на Водно. Конструкцијата наменета за посетителите на оваа најомилено скопско излетиште очигледно прво била урната, а потоа и кршена и палена.

-Град Скопје апелира до граѓаните да ја чуваат и одговорно да се однесуваат со поставената урбана опрема во парк-шумата Водно и на сите други јавни површини во градот, се наведува во објавата на социјалните мрежи.

Сторителите на овој вандализам се уште не се откриени. Ваквото дрско безобразие предизвика бројни реакции на граѓаните на социјалните мрежи.

– Само ќе си коментираме, ќе се згрозуваме, ќе се прашуваме зошто!!!! Затоа што нема кој да ги приведе, да ги казни, и сами одново да ја изградат дрвената конструкција, напиша една скопјанка.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...