(ВИДЕО) Лозано– Поздрав Белград Јас доаѓам од Македонија, а не од државата со тој додаток

Влатко Лозановски синоќа на второто издание на МАС регионалните награди, манифестација која се одржа во Белград, за песната „Мајко“ добри награда за најдобра поп-фолк нумера.

 

– Голема благодарност до моите во Македонија, морам да го поправам Сале, тоа е Македонија, не е со тој додаток што го кажа пред малку, порача Влатко Лозановски при подигнувањето на наградата, поправајќи го водителот кој рече дека Влатко доаѓа од Северна Македонија.

Секоја чест за Лозано, вака се сака Македонија!🇲🇰

Gepostet von МАКЕДОНИЈА – MACEDONIA am Montag, 27. Januar 2020

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here