9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаУбиство или самоубиство: Безживотно тело пронајдено кај Канео....

Убиство или самоубиство: Безживотно тело пронајдено кај Канео….

Безживотно тело на маж било забележано попладнево во водите на Охридското Езеро, од страна на случаен минувач.

Случајот го потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски. Тој информира дека медицинска екипа утврдила смрт, а истрагата треба дда ги утврфи причините кои довеле до трагедијста, како и идентитетот на починатиот.

OhridNews

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...