7.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаUncategorized @mkТрајчо Димков: Дали знаете дека СДСМ прифати да донесе еден милион Африканци...

Трајчо Димков: Дали знаете дека СДСМ прифати да донесе еден милион Африканци во Македонија до 2030 година?

Трајчо Димков од ВМРО-ДПМНЕ на продолжението на собраниската седница рече дека СДСМ прифатила да донесе еден милион Африканци во Македонија и земјата ќе се преименува во Македонија Етиопија.

-Досега укажуваме за она што СДСМ сака да го направи, да се обезличи македонскиот народ и држава. Но, за жал се што говоревме се покажа вистина. Една ексклузивна информација за СДСМ: има прифатено носење на еден милион африканци во Македонија. И државата да се вика Македонија Етиопија. И тоа е договорено да се направи до 2030 година. Се смеевте тогаш, се смеете и сега, ама се што кажавме се покажа вистина, тврди Димков.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...