22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаЕДНИТЕ викаат дека 1 тон кокаин заплениле, ДРУГИТЕ викаат 1 килограм, во...

ЕДНИТЕ викаат дека 1 тон кокаин заплениле, ДРУГИТЕ викаат 1 килограм, во исчекување се ДИЛЕРИТЕ да излезат со изјава…

Голема полициска операција во Сарај, дел од меѓународна акција која се случува и во Албаниј, Црна Гора и други земји од регионот.

Неофицијално, запленет е еден килограм кокаин во селото Крушопек.. Не е познато за колкава количина на дрога станува збор, ниту дали има уапсени лица….

Од МВР пред малку потврдија дека акцијата се спроведува во соработка со Обвинителството,а по меѓународна акција, по налог на судија на претходна постапка и дека се вршат претреси на повеќе локации за недозволена трговија.

Повеќе информации најавија за утре….

За да не дојде уште еднаш до недоразбирање, најдобро би било дилерите да излезат со изјава 🙂

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...