30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Владата одлучи: Сите спортски натпревари во Македонија без публика, поради коронавирусот

Владата одлучи: Сите спортски натпревари во Македонија без публика, поради коронавирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата им препорачува на организаторите на спортските настани, натпреварите во утврдениот период до 6 март да се играат без публика.

Истата препорака на Влада се однесува и на сите други поголеми забавни и културно-уметнички манифестации.

РЕКЛАМА
- Реклами -