5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Полицијата презема мерки против поголема група млади луѓе кои биле собрани на...

Полицијата презема мерки против поголема група млади луѓе кои биле собрани на Водно и се забавувале..

Translate (Eng):[gtranslate]

Доцна вечерва, МВР преку соопштение ја информираше јавноста дека во врска со препораките на Владата за преземање на мерки за расчистување на поголеми групи на луѓе јавни простори, како една од мерките за справување со корона вирусот, СВР Скопје презеде мерки за расчистување на поголема група на млади на Водно.

Реакцијата на полицијата доаѓа по пишувањето на медимите дека поголема група млади луѓе е собрана на Водно како резултат на рестриктивните мерки кои ги воведе владата.

РЕКЛАМА
- Реклами -