14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Естрада Се огласи Џими од групата ''Молика'': Да точно е дека сум осуден...

Се огласи Џими од групата ”Молика”: Да точно е дека сум осуден на казна затвор од две ипол години, ама за скоро на сите ќе им докажам дека сум невин.

Translate (Eng):[gtranslate]

„Јас Мицевски Џими ова што се го правам – пишувам го правам за честа и угледот прво на моите деца, а потоа на мојата фамилија, на мојот славеј Анета Мицевска и групата Молика… Можеби сите сте информирани дека вчера во Основниот суд во Скопје се судеше Битола, поточно во мега познатиот случај Транспортер.

Осудени сме сите обвинети… Јас сум осуден на 2 години и 6 месеци затворска казна за моето најчесно најдомаќинско работење. Јас Мицевски Џими тврдам најодговорно дека со мојата фирма Џими турс немам наплатено ниту (1) скршен денар од тоа што беше пропишано со одлука на Советот на Општина Битола, а го има со ДОКАЗ во вештачењето…“, напиша на својот Фејсбук-профил меѓу другото Џими, инаку дел од групата Молика и најави дека нема да застане тука, туку ќе се обиде својата невиност да ја докаже пред повисоки инстанци.

Во продолжение во целост ви го пренесуваме неговиот статус:

РЕКЛАМА
- Реклами -