7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија Сестрите од Манастирот на Свети Георгиј во Рајчица, направија снешко и испратија...

Сестрите од Манастирот на Свети Георгиј во Рајчица, направија снешко и испратија порака до верниците

Translate (Eng):[gtranslate]

Денешното снежно време монахињите од Бигорски манастир – од сестринството на Женски Манастир Рајчица Св. Георги Победоносец го искористија за правење снешко во дворот на манастирот и ја испратија следнава порака:

„Вие не примивте дух на ропство, за да бидете во страв…“ (Рим. 8,15).

„Радувајте се во надежта; во маката бидете трпеливи, а во молитвата постојани“ (Рим. 12,12).

РЕКЛАМА

„Радувајте се секогаш во Господа, и пак ќе речам: радувајте се!“ (Филип. 14,14)

- Реклами -