12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаШилегов - Комарците не разбираат општински граници- откри од кај дошле

Шилегов – Комарците не разбираат општински граници- откри од кај дошле

Градоначалникот на Скопје ги обвини градоначалниците на Сопиште, Чучер Сандево, Илинден, Петровец, Арачиново дека не извршиле прскање, а комарците не разбираат воздушни  граници, објави sitel.com.mk

„Несериозно е од некои мои колеги. Ние како Град Скопје може да функционираме исклучиво во рамки на административни граници, но од општините кои се дел од скопската котлина, ниту една годинава нема спроведено ниту еднаш запрашување.

Тие општини се природен дел од градот, но не учествуваат активно во оваа битка. Поради ова нашата битка е осудена на парцијален успех“, вели Петре Шилегов.

Против комарци ќе се прска и во понеделник, но овој пат не од авион туку од земја.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...