3.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија Артан Груби му подари албанско кече на Жбогар на испраќање

Артан Груби му подари албанско кече на Жбогар на испраќање

Translate (Eng):[gtranslate]

Првиот вицепремиер на Македонија, Артан Груби, денес во неговиот кабинет го пречека амбасадорот на ЕУ, Самуел Жбогар.

Првиот вицепремиер му се заблагодари за неговиот придонес во патот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ на истекувањето на неговиот мандат.

Груби не ја пропушти приликата да му подари и албанско кече како традиционална шапка за етничка препознатливост.

РЕКЛАМА