27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија На Боки 13 му се влошила состојбата, префрлен е на итна операција...

На Боки 13 му се влошила состојбата, префрлен е на итна операција на желудникот

Translate (Eng):[gtranslate]

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 утринава итно е пренесен во Клиниката за хируршки болести „Свети Наум Охридски“ во Скопје, дознава „Фактор“.

Според болнички извори, Боки 13 имал силно воспаление на желудникот, поради што му се прави операција.

И претходно, додека траеја судските рочишта за случајот „Рекет“, Боки 13 често се жалеше дека има сериозни здравствени проблеми.

РЕКЛАМА

За овој случај Јовановски беше осуден на казна од девет години затвор.

Тој досега поднесе кривични пријави за најмалку 30 лица во скопското обвинителство кои се поврзани со случаите „Рекет“ и „Меѓународен Сојуз“ и се однесуваат на злоупотреба на службената положба, несовесно лекување, измама, и така натаму.

- Реклами -