27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Еве каков кадар има во МВР: Полицајка се сликала гола и сликите...

Еве каков кадар има во МВР: Полицајка се сликала гола и сликите ги прикачувала на Инстаграм !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Полицајка се сликала полугола во униформа и фотографија ја објавила на социјалните мрежи, а Одделот за внатрешна контрола поведе дисциплинска постапка против неа. Иако заматени, на фотографијата се гледаат ознаките на полицијата, откопчана кошула и краватата меѓу градите.

Полициската службеничка е вработена во министерството пред 11 години, и работи во Одделот за гранични работи и миграции пишува А1он.

„Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР постапува во врска со случајот за кој прашувате“, велат кратко од МВР.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -