18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаСамоубиство или убиство во Скопје??!!

Самоубиство или убиство во Скопје??!!

Едно лице починало откако паднало од зграда во Аеродром. Засега не е познато дали лицето е паднато или се фрлило од зградата на булеварот „Јане Сандански“ наспроти „Три Бисери“. Во пријавата до полицијата која пристигнала попладнево се вели дека лицето се фрлило од зградата и починало на лице место.

Од МВР велат дека ги утврдуваат начинот и причините за смртта на лицето.

Очевидци на настанот велат дека починатото лице било во близина на зградата, покриено, а полицијата веднаш излегла на терен.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...