12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаКој го штити ноќниот клуб Аватар во Струмица?!- Синоќа имало уште една...

Кој го штити ноќниот клуб Аватар во Струмица?!- Синоќа имало уште една луда журка без заштита и никави протоколи !!!!

Преполна дискотека, без заштитни маски, ниту дистанца, ова е сликата од вчерашната забава во струмичкиот кафе бар Аватар, каде пееше српскиот пејач Девито.

Од снимките се гледа дека во кафулето гостите на забавата не ги почитуваат мерките за заштита од пандемијата.

Струмичкиот Аватар не го спречи да работи ниту кривична пријава и пломба на врата.

 

View this post on Instagram

 

Hvala!!! Strumica😍 🇲🇰🌊

A post shared by DEVITO (@devitoanonymo) on

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...