19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаПауновски: Ние ги казнуваме сите, но залудно кога позади кафулиња, ресторани стојат...

Пауновски: Ние ги казнуваме сите, но залудно кога позади кафулиња, ресторани стојат одредени полицајци и политичари.

Позади кафулиња, ресторани и угостителски објекти стојат одредени полицајци и политичари, но ние ги казнуваме оние кои се заведени во централниот регистар како одговорни лица – вели директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски во гостувањето во емисијата Трилинг на ТВ 24.

Инспекторатот од поднесени повеќе од стотина кривични пријави против некои угостителски објекти се поднесувани дури и по неколку, а тие завршуваат низ судските лавиринти.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...