22.5 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Пауновски: Ние ги казнуваме сите, но залудно кога позади кафулиња, ресторани стојат...

Пауновски: Ние ги казнуваме сите, но залудно кога позади кафулиња, ресторани стојат одредени полицајци и политичари.

Translate (Eng):[gtranslate]

Позади кафулиња, ресторани и угостителски објекти стојат одредени полицајци и политичари, но ние ги казнуваме оние кои се заведени во централниот регистар како одговорни лица – вели директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски во гостувањето во емисијата Трилинг на ТВ 24.

Инспекторатот од поднесени повеќе од стотина кривични пријави против некои угостителски објекти се поднесувани дури и по неколку, а тие завршуваат низ судските лавиринти.

РЕКЛАМА
- Реклами -