27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Министерството за здравство се извинува до медиумите и јавноста за денешното доцнење...

Министерството за здравство се извинува до медиумите и јавноста за денешното доцнење со информирањето за состојбата со ковид-19, резултатите сеуше не се готови !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Дневната статистика за бројот на заразени со корона вирусот се уште не е објавена од Министерството за здравство, иако досега се споделуваше околу 15 часот, или најдоцна до 18 часот. Од Министерството за здравство појаснуваат дека се уште се чекаат податоците.

-Министерството за здравство се извинува до медиумите и јавноста за денешното доцнење со информирањето за состојбата со ковид-19 во нашата земја. До овој момент сѐ уште не е испратена дневната статистика од Институтот за јавно здравје.

Веднаш штом пристигне дневниот извештај, истиот ќе биде проследен до јавноста, велат од министерството.

РЕКЛАМА
- Реклами -