10.1 C
Ohrid
вторник, октомври 27, 2020
Почетна Македонија После два месеци лекување на Инфективна, градоначалникот Мерко денес е пуштен на...

После два месеци лекување на Инфективна, градоначалникот Мерко денес е пуштен на домашно лекување.

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, се лекуваше на Инфективната клиника во Скопје скоро два месеци, како резултат на инфицирање со коронавирусот Ковид-19.

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, се лекуваше на Инфективната клиника во Скопје скоро два месеци, како резултат на инфицирање со коронавирусот Ковид-19.

Градоначалникот на Струга веќе е пуштен пуштен на домашно лекување.

РЕКЛАМА

Неговата здравствена состојба е стабилна, но му треба и неколкудневна рехабилитација.

 

 

- Реклами -