15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Јохан Тарчуловски позитивен на Ковид-19

Јохан Тарчуловски позитивен на Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Јохан Тарчуловски од ВМРО-ДПМНЕ е позитивен на коронавирусот, соопшти тој на
неговиот „Фејсбук“ профил. „Зарем некое зло мене ќе ме одмине“, напиша тој.

ПОЗИТИВЕН сум на тестот за Ковид. Немам никакви проблеми се надевам ќе остане така и до крај. Да сте живи и здрави се гледаме после карантинот.🤨

Зарем некое зло ќе ме одмине. Нема шанса, ПОЗИТИВЕН сум на тестот за Ковид. Немам никакви проблеми се надевам ќе остане така и до крај. Да сте живи и здрави се гледаме после карантинот.🤨

Posted by Јохан Тарчуловски Johan Tarchulovski on Wednesday, October 14, 2020

РЕКЛАМА
- Реклами -