12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаСкопјанката Фросе за објавата со "Швалерот" ќе добие тужба за нанесена душевна...

Скопјанката Фросе за објавата со “Швалерот” ќе добие тужба за нанесена душевна болка-целта и било да растури брак??

Од извори блиски до семејството на таканаречениот “швалер” кој се обидел само да разговара со извесната Фросе на Фејсбук се дознава дека тој и неговата сопруга ангажирале адвокатски тим кој по добиените  материјали и лекарски уверенија кои ги собираат во моментов( за душевна болка и нарушен углед), ќе покренат тужба со голема материјална оштета и извинување од дотичната Фросе, која ги објави нивните фотографии, и со овој текст и објава им нанесе душевна, емоционална  и материјална штета. За целата работа е ангажирана позната скопска адвокатка која има искуство со ваквите правни случаи, и досега успешно завршила неколку. морален и етичен чин кон една жена, едно семејство, ставајќи ги сликите од неа и нејзиниот “неверен” сопруг на Фејсбук со законски непотврдени  обвинувања.

Објавата

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...