2 C
Ohrid
понеделник, ноември 23, 2020
Почетна Македонија Ограбена спортска обложувалница во Битпазар, парите ги украле со се сеф.

Ограбена спортска обложувалница во Битпазар, парите ги украле со се сеф.

Translate (Eng):[gtranslate]

Рано утринава, околу четири часот по полноќ во скопската полиција била пријавена тешка кражба на подрачјето на Бит Пазар.

Според пријавата, насилно било влезено во спортска обложувалница и бил одземен сеф со пари.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

РЕКЛАМА

извор: Makfax

- Реклами -