15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Нов гаф: Љупчо Николовски тврди дека Македонија е членка на ЕУ. (Видео)

Нов гаф: Љупчо Николовски тврди дека Македонија е членка на ЕУ. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Десетина дена откако лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев изјави дека Македонија е веќе членка на ЕУ, нова изјава од врвот на партијата и владата во која се тврди дека
земјата е зачленета во унијата. Иако неизвесно е дали воопшто до крајот на
годинава ќе започнеме со преговори кои ќе траат со години и вицепремиерот и генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски тврди дека Македонија е членка на ЕУ. Кога сите помислија дека Заев пред десетина дена направил гаф кажувајќи дека смедел од ЕУ за време на говорот на Николовски на онлајн конгресот на СДСМ рече дека Македонија освен што е членка на НАТО членува и во унијата.

РЕКЛАМА
- Реклами -