19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаНов гаф: Љупчо Николовски тврди дека Македонија е членка на ЕУ. (Видео)

Нов гаф: Љупчо Николовски тврди дека Македонија е членка на ЕУ. (Видео)

Десетина дена откако лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев изјави дека Македонија е веќе членка на ЕУ, нова изјава од врвот на партијата и владата во која се тврди дека
земјата е зачленета во унијата. Иако неизвесно е дали воопшто до крајот на
годинава ќе започнеме со преговори кои ќе траат со години и вицепремиерот и генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски тврди дека Македонија е членка на ЕУ. Кога сите помислија дека Заев пред десетина дена направил гаф кажувајќи дека смедел од ЕУ за време на говорот на Николовски на онлајн конгресот на СДСМ рече дека Македонија освен што е членка на НАТО членува и во унијата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...