12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаСугарески: Филипче изгина во помагање и спасување на луѓе а вие барате...

Сугарески: Филипче изгина во помагање и спасување на луѓе а вие барате оставка од него !!

Никако не ми е јасно ова секојдневново барање министерот Филипче да дадел оставка и тоа ќе било спас од пандемијата, објави денеска ексминистерот и сопартиец на Венко Филипче, Горан Сугарески.

– Аман бре луѓе. Човекот со целиот медицински пероснал буквално изгина во помагање и спасување на луѓе. Ако имате некои предлог мерки предложете му ги нему и на Kомисијата. Ништо не помагате ако пишувате секој ден соопшетнија да даде оставка. Нема да даде и да ги остави граѓаните и државата на цедило, објави Сугарески на Фејсбук.

Владејачката партија СДСМ, пак, на која и припаѓа и Сугарески, денеска ја обвини опозицијата „за дејствување против јавото здравје“. А синоќа министерот за внатрешни работи и висок фукнционер на владејачката партија, Оливер Спасовски објави дека е инфициран од коронавирусот.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...