19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаТестот покажал дека Зоран Заев е негативен на ковид-19.

Тестот покажал дека Зоран Заев е негативен на ковид-19.

По синоќешната објава на Фејсбук дека министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, е позитивен на ковид-19, премиерот Зоран Заев најави дека исто така ќе се тестира. Заев денес објави дека го добил резултатот за ковид-19, и информираше дека тој е негативен на вирусот.

– Да носиме заштитни маски, да држиме физичка дистанца, да ги избегнуваме големите групни настани и на тој начин заеднички ќе ја добиеме битката со ковид-19 – напиша Заев на неговиот фејсбук профил.

Заев рече дека немал директни контакти со Спасовски, а контактите што ги остварил биле со почитување на заштитни мерки.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...