21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Славјанка Петровска позитивна на Ковид-19

Славјанка Петровска позитивна на Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

„Денес попладнево ненадејно добив покачена температура и омалаксаност додека бев на седница на Собрание. Попладнево се тестирав и за жал резултатот е позитивен. Изминативе денови имав ограничени движење и физичко присуство на состаноци, каде постојано носев заштитна маска“, напиша на Фејсбук, Славјанка Петровска.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -