13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Новинар од Бугарија уринира врз бугарското знаме, во знак на почит кон...

Новинар од Бугарија уринира врз бугарското знаме, во знак на почит кон Македонија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Новинарот од Република Бугарија Михаил Михајлов во знак на протест против бугарската политика кон Македонија, негирањето на правата на Македонците и другите малцинства во оваа земја уринира врз бугарското знаме.
Михајлов е главен и одговорен уредник на медиумот “Гласот на Стара Загора” а во бугарската јавност е познат по своите невообичаени јавни настапи.

expres.mk

РЕКЛАМА
- Реклами -