19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаНовинар од Бугарија уринира врз бугарското знаме, во знак на почит кон...

Новинар од Бугарија уринира врз бугарското знаме, во знак на почит кон Македонија.

Новинарот од Република Бугарија Михаил Михајлов во знак на протест против бугарската политика кон Македонија, негирањето на правата на Македонците и другите малцинства во оваа земја уринира врз бугарското знаме.
Михајлов е главен и одговорен уредник на медиумот “Гласот на Стара Загора” а во бугарската јавност е познат по своите невообичаени јавни настапи.

expres.mk

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...