16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаНикола Пановски препорачува да се воведе полициски час.

Никола Пановски препорачува да се воведе полициски час.

Никола Пановски по повод ситуацијата кај нас и во светот со зголеменото ширење на болеста препорачува дека ни е потребен полициски час.

Вчерашните бројки беа со 1192 нови случаи од 3211 тестирања. Најголем дел од новозаразените се во Скопје 571 нови случаи.

Тој вели дека вчерашните бројки ќе бидат краткотрајни бидејќи се очекуваат уште поголеми бројки од овие. Додава дека есента е позната по респираторните инфекции и со оглед на тоа што луѓето се прибраа внатре и многу полсено ја шират болеста отколку внатре, затоа се и големи бројките.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...