19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаБитолчанецот Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот !!

Битолчанецот Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот !!

Младиот битолчанец Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот #NATO2030 во силна конкуренција на проекти од сите 30 земји членки.

Можеме да бидеме меѓу најдобрите! Младиот битолчанец Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот нато 2030 во силна конкуренција на проекти од сите 30 земји членки. Браво Дамјан!
Членството во НАТО е огромна шанса за македонските млади, да покажат дека се еднакви со врсниците од најмоќните земји. Дамјан тоа го искористи. Победниците попладнево ќе ги соопшти генералниот секретар на НАТО Столтенберг.По овој повод министерската за одбрана Радмила Шекеринска на својот фејзбук профил напиша:
„Можеме да бидеме меѓу најдобрите! Младиот битолчанец Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот #NATO2030 во силна конкуренција на проекти од сите 30 земји членки. Браво Дамјан!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...