19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаЧетири лица од Струко Велешта физички нападнале вработена во казино и обезбедувањето..

Четири лица од Струко Велешта физички нападнале вработена во казино и обезбедувањето..

Четири лица од струшкото село Велешта добија кривични пријави за напад врз вработена и обезбедување во казино лоцирано во центарот на Струга.

СВР Охрид информира дека ОВР Струга поднело кривична пријава против А.С.(30), А.С.(32), Б.Н.(36) и М.Н.(56) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

– Кривичното дело го сториле на 12 јануари годинава во 19 часот и 30 минути, во казино лоцирано на улицата „Нико Нестор“ во Струга, каде физички нападнале вработена во казиното и припадник на агенција за обезбедување, стои во соопштението на СВР Охрид.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...