23.1 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Ве трај то фајн Ваксајн, Чајна Ваксајнс - Еве како премиерот им...

Ве трај то фајн Ваксајн, Чајна Ваксајнс – Еве како премиерот им објаснува на странците на совршен англиски

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев повторно е хит на социјалните мрежи. Иако би било одлично барем еднаш да е хит за добро, сепак, повторно е хит со друго – неговото „совршено говорење на англиски јазик“.

Го чекаме денот кога некој од луѓето околу него наместо да му го бакнуваат задникот, барем еднаш ќе му кажат да си зборува на македонски и да не се резили. Не за друго, како премиер, нè резили сите нас.

РЕКЛАМА
- Реклами -