20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаВе трај то фајн Ваксајн, Чајна Ваксајнс - Еве како премиерот им...

Ве трај то фајн Ваксајн, Чајна Ваксајнс – Еве како премиерот им објаснува на странците на совршен англиски

Премиерот Зоран Заев повторно е хит на социјалните мрежи. Иако би било одлично барем еднаш да е хит за добро, сепак, повторно е хит со друго – неговото „совршено говорење на англиски јазик“.

Го чекаме денот кога некој од луѓето околу него наместо да му го бакнуваат задникот, барем еднаш ќе му кажат да си зборува на македонски и да не се резили. Не за друго, како премиер, нè резили сите нас.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...