20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПровокација уште првиот ден на емитување на Бугарската телевизија во Македонија !!!

Провокација уште првиот ден на емитување на Бугарската телевизија во Македонија !!!

тартуваше Бугарската национална телевизија БНТ4 на македонски Телеком, а уште од првиот ден стигна провокација.

На првиот ден на прикажување на бугарската телвизија во Македонија, македонските револуционери Дамјан Груев, Гоце Делчев, Питу Гули и други беа прикажани како бугарски.

Повеќе може да погледнете од видеото во продолжение.

За емитувањето на бугарската телевизија во Македонија се пофали на социјалните мрежи специјалниот претставник за спорот со Бугарија, Владо Бучковски.

lider

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...