22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Провокација уште првиот ден на емитување на Бугарската телевизија во Македонија !!!

Провокација уште првиот ден на емитување на Бугарската телевизија во Македонија !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

тартуваше Бугарската национална телевизија БНТ4 на македонски Телеком, а уште од првиот ден стигна провокација.

На првиот ден на прикажување на бугарската телвизија во Македонија, македонските револуционери Дамјан Груев, Гоце Делчев, Питу Гули и други беа прикажани како бугарски.

Повеќе може да погледнете од видеото во продолжение.

РЕКЛАМА

За емитувањето на бугарската телевизија во Македонија се пофали на социјалните мрежи специјалниот претставник за спорот со Бугарија, Владо Бучковски.

lider

- Реклами -