29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаTpaopно cвeдoштвo за xaocoт по бoлницитe: „Лaжaт дека има cлoбoдни лeглa“, на...

Tpaopно cвeдoштвo за xaocoт по бoлницитe: „Лaжaт дека има cлoбoдни лeглa“, на болница ми кажаа дојди утре ако имаш среќа..

Слободни капацитети и кревети во болниците нема и ништо не е под контрола. Луѓе умираат зошто нема капацитет да се хоспитализирани навремено зошто дополнителните болници не се отвараат кога се потребни туку 3 недели подоцна. НЕМАШЕ МЕСТО ЗА СМЕСТУВАЊЕ НИТУ ЗА СЛУЧАЕВИ СО БРЗА ПОМОШ ДОНЕСЕНИ. Јас се надевам дека нешто ќе успееме да смениме на подобро од ова дно што се наоѓаме во моментов. Венко Филипче

Видеово го снимив вчера, во однос на датите што ги спомнувам, но го споделувам денес, пишува на Фејсбук Мартин Данчев.

инфомакс.мк

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...