24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаНискоградба Битола стана мета на потсмев: Aктерот Бојан Велевски не остана покусо,...

Нискоградба Битола стана мета на потсмев: Aктерот Бојан Велевски не остана покусо, па објасни како течела изградбата на ова мало архитектско чудо…

„Нискоградба“-Битола со цел ресурсен потенцијал, механизација и екипи од раните утрински часови деновиве излегла на терен, и тоа со една цел како да им помогне на битолчани. После завршениот проект јавно се пофали со архитектско чудо наречено како селско мостче, со Пред и Потоа..

Овој пат ниту  актер Бојан Велевски не им опрости за овој смешен проект, кој стана потсмев не само во Македонија туку и надвор од нашата земја..

Во продолжение погледнете го видеото на Бојан.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...