7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Нискоградба Битола стана мета на потсмев: Aктерот Бојан Велевски не остана покусо,...

Нискоградба Битола стана мета на потсмев: Aктерот Бојан Велевски не остана покусо, па објасни како течела изградбата на ова мало архитектско чудо…

Translate (Eng):[gtranslate]

„Нискоградба“-Битола со цел ресурсен потенцијал, механизација и екипи од раните утрински часови деновиве излегла на терен, и тоа со една цел како да им помогне на битолчани. После завршениот проект јавно се пофали со архитектско чудо наречено како селско мостче, со Пред и Потоа..

Овој пат ниту  актер Бојан Велевски не им опрости за овој смешен проект, кој стана потсмев не само во Македонија туку и надвор од нашата земја..

Во продолжение погледнете го видеото на Бојан.

РЕКЛАМА
- Реклами -