17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Кривична пријава за лицата од Кочани кои го тепаа и снимаа малолетното...

Кривична пријава за лицата од Кочани кои го тепаа и снимаа малолетното момче откако го фатиле како кради.

Translate (Eng):[gtranslate]

Кривична пријава за насилство врз дете во Кочани
Во врска со случајот со насилство врз дете во Кочани, за што постои и снимен материјал што се споделува на социјалните мрежи, ОВР Кочани ја известува јавноста дека во координација со ОЈО Кочани ќе биде поднесена кривична пријава за кривично дело „насилство врз дете“, а идентификувани се девет лица, со кои е извршен службен разговор и по документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава. По преземени мерки утврдено е дека настанот се случил на 11.04.2021 околу 20 часот во Кочани.
ОВР Кочани презема мерки и за расчистување на останатите инциденти кои следеле во текот на вечерта. Во координација со ОЈО Кочани до сега се приведени А.Н. , Н.Н. и А.В., а извршен е службен разговор со 20 лица. По целосно расчистување и документирање на настаните ќе бидат поднесени соодветни пријави.

РЕКЛАМА
- Реклами -