12.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаПри повредна на работното место почина 27 годишно момче од Гевгелија.

При повредна на работното место почина 27 годишно момче од Гевгелија.

Вчера околу 14.00 часот во полициската станица Гевгелија било пријавено дека во село Николиќ, гевгелиско, додека извршувал работни задачи во фирма каде бил вработен, Б.Н. (27) се здобил со повреди и починал на местото.

Лекар констатирал смрт, а увид извршила екипа од ОВР Гевгелија.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...