При повредна на работното место почина 27 годишно момче од Гевгелија.

Вчера околу 14.00 часот во полициската станица Гевгелија било пријавено дека во село Николиќ, гевгелиско, додека извршувал работни задачи во фирма каде бил вработен, Б.Н. (27) се здобил со повреди и починал на местото.

Лекар констатирал смрт, а увид извршила екипа од ОВР Гевгелија.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here